Bulut Çözümleri

Bulut Çözümleri

BULUT ÇÖZÜMLERİ ŞANLIURFA

Nedir, Hangi Amaçla Kullanılır:

Bulut Çözümleri Şanlıurfa; Bilgisayarlar ya da diğer cihazlar için isteğe göre kullanılabilen ve kullanıcılar arasında paylaşım sağlayabilen internet tabanlı, bilgisayar kaynaklı bilişim hizmetlerine bulut teknolojisi denilmektedir. Bulut çözümleri bir ürün değil, hizmettir. Temel kaynaktaki bilgilerin ve yazılımın paylaşımını sağlayan bu bilişim hizmeti; bilgisayarlar ve diğer cihazlar bilişim ağı üzerinden bulut çözümlerini kullanır.

Firmanızı Bulut Çözümleri ile göklere çıkarıyoruz.

Firmaların iş sürekliliğini sağlama ve maliyetleri düşürme ihtiyaçları, en güncel teknolojileri kullanarak rekabette her zaman bir adım önde bulunma arzuları Bulut Çözümlerinin çok çabuk benimsenmesinde ve kullanmasında önemli faktörler olmuştur.

Her geçen gün hızla artarak devam eden, firmaların klasik donanım bağımlı bir yapıdan sanal donanım bağımsız ortamlara geçişleri çok popüler olmuştur. Donanım bağımsız sanal yapılar Bulut Çözümlerinin çekirdeğini oluşturmaktadır. Teknolojideki bu gelişmeleri görememek ve uyum sağlayamamak firmalara çok şeyler kaybettirebilmektedir.

Artık firmalar ihtiyaçları için yatırım maliyeti olmayan, istediği zaman ihtiyacı olduğu kadarıyla kullanabilecekleri, yönetimi kolay ve iş sürekliliği olan güvenilir çözümler arıyorlar. Bu saymış olduğumuz çözüm arayışları Bulut Çözümlerinin doğmasında ve gelişiminde çok önemli roller üstlenmiştir.

Bulut Çözümleri Şanlıurfa Polsan Group

Bulut Depolama Nedir?

Verileri internet ya da başka bir ağ üzerinden aktararak depolamanızı sağlayan bulut depolama hizmetidir. Birçok farklı bulut depolama sistemi bulunmaktadır. Bulut sistemleri ile e-posta, video, resim ve diğer dosyalar yedeklenebilmektedir.

Kişisel ya da işletmeler tarafından kullanılabilen bulut depolama hizmeti; veri dosyalarını güvenli bir şekilde depolayarak aktarabileceğiniz ve aynı zamanda; farklı konumlar arasında paylaşmanızı sağlayabilecek bir sistemdir. Ticari anlamda desteklendiği zaman uzak yedekleme çözümü olarak kurumsal depolama da içermektedir. Bulut çözümleri bireysel veya kurumsal ihtiyaçlara uyacak şekilde ölçeklenmektedir. Bu hizmeti her konumdan erişerek kullanabilirsiniz. Aynı zamanda her cihazdan sorunsuz bir şekilde erişim sağlayabilirsiniz.

Bulut Çözümleri ihtiyaç duyduğunuz donanım, yazılım dosya barındırma gibi temel ihtiyaçlar veya değişik iş uygulamalarını sizlere uzak bilgisayarlar üzerinden internet aracılığıyla gerçek zamanlı olarak sunulmasıdır. Son zamanlarda bu çözüm şekli yöneticilerin ihtiyaçlarını karşılamada öncelikli alternatifler arasına girmiştir.

Bulut Çözümlerinin üç temel şekli vardır bunlar:

1.) Genel Bulut Hizmetleri (Public Cloud) : Firmaların ihtiyaç duyduğu donanım, yazılım, dosya barındırma veya iş uygulamaları gibi hizmetleri bir servis sağlayıcı firma üzerinden tüm kullanıcılara sunulmasıdır. Sunulan hizmetler türüne göre ücretsizde olabiliyor veya kullandıkça ödeme şeklinde de ücretlendirilebiliyor.

Bu sistem ile kendi sisteminizi kurmanız mümkündür. Elektronik postalarınızı ve çeşitli özellikleri üçüncü bir şirket üzerinden kiraladığınız kaynaklar sayesinde ne kadar kullanırsanız o kadar ödeme yaparak kullanabilmektesiniz. Bu hizmet ile küçük ve orta ölçekli şirketler ihtiyaçlarını karşılayabilmektedir.

2.) Özel Bulut Hizmetleri (Private Cloud) : Firmanızdaki bilişim kaynaklarınızın şirket içindeki diğer departmanlara aktif bir şekilde tahsis edilmesidir. Böylece istenilen servis ve kaynaklar departmanın ihtiyacı olduğu kadarıyla sunulmaktadır. Özellikle büyük şirketlerin önemli bilgilerinin yönetimini sağlamak için kullandığı bulut çözümüdür. Bu sistemde kurulan yapı özel olduğu için bilgileriniz ve verileriniz sadece sizin kontrolünüzde olmaktadır.

3.) Hibrit Bulut Hizmetleri: Bulut Çözümlerinin hızla yaygınlaşması ile birçok firma kendi içlerinde bulut yapıları kurdukları gibi bununla birlikte bazı hizmetleri de internet üzerindeki bazı servis sağlayıcılardan almak istemektedirler. Bu nedenle genel ve özel bulutun birlikte çalışmasına hibrit bulut denir. Genel ve özel bulut çözümlerinin karışımı olarak karşımıza çıkmaktadır. Güvenlik ve gizlilik ön plandadır; daha tedbirli olmak istiyorsanız iyi bir bulut çözümüdür. Şirketinizin hacmine göre değişiklik gösteren bir hizmettir. Bilgi ve veri depolama ihtiyacınız fazla ise Karma bulut iyi bir seçenektir.

Bulut Çözümleri Şanlıurfa Polsan Group

Bulut Depolama Çözümleri Nerelerde Kullanılır:Bulut Çözümleri Şanlıurfa

Bireysel ve kurumsal olarak kullanabileceğiniz bulut çözümlerini; belge düzenlemek, e-posta göndermek, yeni uygulama ve hizmet oluşturmak ve bunun yanında verileri depolamak, yedeklemek ve kurtarmak, ses ve video akışı sağlamak, isteğe bağlı yazılım dağıtmak, desen oluşturmak ve tahminlerde bulunmak için; verileri analiz etmek, resim ya da dosyaları çevrimiçi kullanmak amaçları ile kullanabilirsiniz.

İşletmelerin seçim yapabileceği üç ana model bulunmaktadır. Genel bulut, yapılandırılmayan veriler için uygundur. Özel bulut, verilerin daha çok denetimi amacı ile şirket güvenlik duvarı arkasında korunabilmektedir. Karma bulut ise özel ve genel bulutun birleşimini oluşturur.

Bulut Çözümleri Şanlıurfa Polsan Group

-Avantajları-

Hız: Çok büyük çapta bir bilgi işlem akışı ya da depolanması birkaç tık ile mümkün hale gelmektedir. İşletmeler esneklik kazanır ve fazla planlama baskısından kurtulurlar.

Verimlilik: Çok sayıda raflama ve yığınlaşma işleminden kurtularak zamanı daha verimli iş hedeflerinde kullanabilirsiniz.

Maliyet: Yazılım ve donanım satın alma, şirket içi veri merkezi kurma ve çalıştırma yani sunucu rafları, güç, soğutma, devamlı elektrik ve yapının yönetimi gibi ihtiyaçlarınız olmaz. Böylelikle maddi anlamda tasarruf sağlarsınız.

Performans: Bulut sistemleri düzenli hıza ve verimli bilgi işlem donanımlarında en son sürümde çalışmaktadır. Üstelik daha düşük ağ gecikmesi ve daha ekonomik ölçeklendirme avantajı sunmaktadır.

Güvenilirlik: Bulut çözümleri veri yedeklemeyi ve kurtarmayı en güvenli şekilde gerçekleştirmektedir. Bundan dolayı iş sürekliliğinde bir problem yaşamadan daha ekonomik bir şekilde bilgi ve verilerinizi saklayabilirsiniz.

Bulut Çözümleri Şanlıurfa Polsan Group

-Başlıca Faydaları:

– Donanımlardan bağımsız bir yapı,

– Donanım maliyetlerinin ortadan kalkması,

– İlk sahip olma maliyetlerinde avantaj,

– İşletim maliyetlerinin ortadan kalkması,

– Sistem tercihlerinde esneklik ve dinamizm,

– Sürekli en son sürümde olma,

– Yük kapasitesi ve güvenlik,

– İnternet üzerinden her yerden erişim ve son olarak;

– İş süreçlerinin hızlanması ve sürekliliğin devamlılığını sağlamaktır.

Polsan Group, Bulut çözümleri olarak her türlü kurulum, satış, danışmanlık, entegrasyon ve teknik destek hizmetleri vermektedir.

Bulut Çözümleri Şanlıurfa Polsan Group

Cloud Services

POLSANGROUP Cloud Services ile işinizi dönüştürmeye hazır mısınız?
Bulutun sağladığı imkanlar ile, insanlar, süreç ve teknoloji arasında değişimi yönlendirerek buluttan en verimli şekilde yararlanmanıza, değişen iş ihtiyaçlarının bir adım önünde bulunabilmeniz için yeni, yenilikçi ürünlerle hizmetler geliştirmenize ve bunları piyasaya daha hızlı sunmanıza yardımcı olur.

Bulut’u Benimseme

Bulut düşüncesini benimseyerek, bulut olgunluk durumunuza göre özelleştirilmiş bir yol oluşturarak ve etkinleştirmek için beklediğiniz net sonuçları belirleyerek; gerçek bir bulut dönüşümüne başlayın.

Çözüm odaklı yaklaşımımız ve yenilikçi uzman ekibimiz; Müşteri iş yüklerini hızlı, verimli, uygun maliyetli ve bununla birlikte tahmin edilebilir sonuçlarla sistemlerinizi buluta taşımanızı sağlamaktadır.

Yerel Bulut

Bulut teknolojisinden tam olarak yararlanmak için; ilk günden itibaren uygulamalarınızı yeniden gözden geçirin ve bulut, maliyet, ölçek ve güvenilirlik mimarisi altında barındırın.

Kod Geçişleri

Veri merkezi geçişlerini planlama; genellikle birbirine bağımlı binlerce iş yüklerini içerebilmektedir. Sunucu kullanım verileri ve bağımlılık eşlemesi, geçiş işleminin ilk önemli adımlarıdır.

Ölçeklenebilir & Çevik

Çabuk sonuç alın ve yıllar içinde değil, aylar içinde sonuç odaklı ve çevik göçler gerçekleştirmek için gelişen yeni iş gereksinimlerine hızlı bir şekilde uyum sağlayın.

Uygulama Modernizasyonu

Eski uygulamalarınızı geleceğe taşıyın.

Büyümeyi hızlandırmak için yeni özellikler eklerken ölçeklenebilirlik, güvenilirlik ve maliyet verimliliğini artırmak için gelişmiş bulut hizmetlerinden yararlanın.

Bulutun etkinliği ile; Sunucusuz veya konteyner platformlarından yararlanarak, uygulamalarınızın anında ölçeklenebilirlik ve güvenilirlikten faydalanabilirsiniz.

  • – Veri tabanları, depolama sistemleri ve destekleyici yazılımlar gibi farklılaşmamış bağımlılıklardan kurtulmak için; bulut hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.
  • – Sunucusuz platform ve konteynerlerden, temel donanımlardan daha etkin şekilde faydalanarak önemli tasarruflar sağlayabilirsiniz.
  • – Uygulamalarınızda minimum değişiklikle, veri, akış, API yönetimi, loglama, izleme ve uyarma için farklı alternatifleri ile bulut hizmetlerini benimseyerek Cloud’un gücünden yararlanın.
  • – Sunucusuz platform bir seçenek olmadığında, konteynerler modern, karmaşık, dağıtılmış uygulamalar için tercih edilmektedir. Konteynerler genellikle uygulamada minimum değişiklikler gerektirir, bu da uygulamaların büyük refactoring için uygun olmadığı durumlarda mükemmel bir evrim basamağı olmasını sağlar.

Bulut Çözümleri Şanlıurfa Polsan Group

Veri Mühendisliği ve AnalitikBulut çözümleri şanlıurfa

Verileriniz için çalışmayın, verilerinizin sizin için çalışmasını sağlar.

Sizlere, işlem yapılabilir tahminleri ortaya çıkarmanızı sağlamak için; açık veri hatları üzerinden veri düzenleme ve yapılandırmanıza yardımcı oluyoruz. Ekipleri, ürünleri, çözümleri ve kararları geliştirmek için; tüm verilerinizden yararlanacak şekilde güçlendirin. Merkezi veri ekiplerine güvenmeyi ortadan kaldırın ve tüm kuruluşunuzun otomatik iş akışları yoluyla veri odaklı kararlar almasına izin verin.

Veri Göçü

Mevcut şirket içi veri kaynaklarını buluta taşımaya hazırlayın.

Veri Mühendisliği

Verilerinizi eşitlemeye ve olgun veri iş akışları oluşturmaya hazır olun.

Veri Bilimi & Makine Öğrenmesi

Verilerinizi sizin için çalışmaya ve işlem yapılabilir bilgileri ortaya çıkarmaya hazırlamaktadır.

Veri Operasyonları

Veri işlemlerinizi operasyonelleştirme ve sürdürme desteği ihtiyaçlarınıza yardımcı olalım.

Cloud Transformation

POLSANGROUP Cloud Services; geçişinizi basitleştirmek ve otomatikleştirmek için en sağlam araç ve hizmet seti, kanıtlanmış geçiş yöntemleri, destek hizmetleri ve geçiş yolculuğunun her adımında; size yardım edecek deneyimli çalışanlar ile geçiş yapmanıza yardımcı olur. Uygulamalarınızı Cloud’da çalıştırmak, değerli kaynaklarınızı geri kazanmanızı sağlamaktadır.
  • – Geçiş Metodolojisi
    • Yüzlerce veya binlerce iş yükünün buluta geçişi, her aşamanın bir öncekinin üzerine kurulduğu, hazırlık ve planlama, geçişler ve işlemleri içeren aşamalı bir yaklaşım gerektirir. POLSANGROUP Cloud Services Açıklayıcı Rehberliği, geçiş yolculuğunun tüm aşamaları için yöntemleri ve en iyi uygulamaları sunmaktadır.
  • – VMware Cloud on AWS
    • VMware Cloud on AWS, şirket içi ortamınızla tutarlı operasyonları korurken; vSphere üzerinde sanallaştırılmış yüzlerce uygulamayı sadece günler içinde hızlıca Cloud’a taşımanızı sağlamaktadır.

Bulut Çözümleri Şanlıurfa Polsan Group

Neden Buluta Geçilmelidir

-Değerli finansal ve personel kaynakları sağlayarak verimliliği geliştirmek,
-Hız ve çeviklikteki ani kazancınızın yanı sıra işlerinizi modernleştirmeye odaklanarak yeni kaynaklar sağlamak,
-Daha esnek ve güvenli bir IT ortamına geçiş yaparak işiniz ve faaliyetleriniz üzerindeki riskleri azaltmak.

Göç Süreci Nelerdir ?

-Değerlendirme
–Başlangıçta, kuruluşunuzun bulutta çalışmaya hazır olduğunu ve geçiş için olası iş sonuçlarını belirleriz.
-Hazırlık ve Planlama
–Bu aşamada, kuruluşunuzun değerlendirme aşamasında ortaya çıkan hazır olma durumundaki boşlukları ele alırız.
-Göç
–Bu aşamada, her uygulama tasarlanmış, taşınmış ve aynı zamanda doğrulanmıştır.
-İşlemler ve Optimizasyonlar
–Uygulamalar taşınırken, yeni bulut yapınızı optimize eder, eski sistemleri kapatır ve sürekli olarak modern bir işletim modeline geçersiniz.

Bulut Çözümleri Şanlıurfa Polsan Group

Bulut (cloud) teknolojisini kullanarak iş ortaklarımızı hızlı ve hesaplı çözümlerle buluşturuyoruz.

Kurulduğumuz günden beri sunduğumuz hizmetlerden biri olan bulut (cloud) teknolojisi ile sonuca hızlı ulaşmanızı ve aynı zamanda maliyet tasarrufu yapmanızı sağlıyoruz. Ayrıca alanında uzman ekiplerimiz ile bulut (cloud) teknolojisine geçiş süreçlerinizde veya yeni projelerinizde sizi en doğru kaynaklara yönlendiriyoruz.

Bulut Çözümleri Şanlıurfa Polsan Group

AMAZON (AWS) Servisleri

Dünyanın en yaygın kullanılan ve en kapsamlı bulut platformu olan Amazon Web Hizmetleri (AWS); hızla büyüyen girişimlerin, büyük kuruluşların ve birçok devlet kurumunun dahil olduğu milyonlarca iş ortağına sahiptir. Mobilist olarak AWS alanındaki 10 yılı aşkın deneyimimiz, AWS Consulting Partner yetkinliğimiz ve alanında uzman ekiplerimiz ile hem lisans satışı yapıyor hem de danışmanlık hizmeti veriyoruz.

IBM Cloud Servisleri

Gelişmiş veri ve yapay zeka araçlarının yanı sıra kapsamlı sektör uzmanlığı sunan IBM Bulut Hizmetleri alanındaki deneyimimiz, IBM Silver Partner yetkinliğimiz ve alanında uzman ekiplerimiz ile danışmanlık hizmeti de sunuyoruz.

Microsoft Azure Servisleri

Uygulamanızı istediğiniz yerde oluşturma, yönetme ve dağıtma özgürlüğü sunan Microsoft Azure Hizmetleri; tercih ettiğiniz dilleri, çerçeveleri, altyapıyı, veri merkezini ve diğer bulutları kullanabilme imkanını da sunmaktadır. Microsoft Azure Hizmetleri ile geliştirdiğimiz mobil uygulamalar sayesinde edindiğimiz tecrübeler ve alanında uzman ekiplerimiz ile iş ortaklarımıza Microsoft Azure Hizmetleri hakkında danışmanlık hizmeti sağlıyoruz.

Google Cloud Hizmetleri

Sunduğu çözümler ve teknolojiler ile iş ortaklarını başarıya ulaştıran Google Bulut Hizmetleri hakkında edindiğimiz mobil uygulama deneyimlerimiz ve uzman ekiplerimiz ile bu alanda danışmanlık hizmeti veriyoruz.

 

Detaylı bilgi için iletişime geçebilirsiniz.