Seslendirme ve Acil Anons Sistemleri

Seslendirme ve Acil Anons Sistemleri

Seslendirme ve Acil Anons Sistemleri;

Yüksek kaliteli genel sesli tahliye sistemleri, güvenlik ve emniyete yönelik zorluklarla başa çıkmada başarı sağlamaktadır.

Bir genel seslendirme ve acil durum ses sistemi tam anlamıyla etkili olmak için olağanüstü performans ve güvenilirlik sağlamalıdır.

Bu sistemler, insanları uyarmak ve  müzik yayını yapmaya yarayan sistemlerdir.Seslendirme ve Acil Anons

Seslendirme ve anons sistemleri ürünleri;

akıllı ev sistemleri,

aydınlatma,

güvenlik kamera sistemleri,

geçiş kontrol sistemleri,

rack kabinet,

telefon / santral sistemleri,

tv / uydu sistemleri,

yangın alarm sistemleri ve son olarak yapısal kablolama ürünleri ile birlikte zayıf akım sistemleri içerisinde yer almaktadır.

Bu bakımdan zayıf akım sistemleri içerisinde önemli bir yer teşkil etmektedir.

Seslendirme ve Acil Anons Sistemleri EkipmanlarıSeslendirme ve Acil Anons

Ekipmanları genel olarak; merkez ünite, Zon artırım üniteleri, Amplifikatörler, DVD, Tuner çalıcılar, mikrofon ve hoparlörlerdir.

Ayrıca bu sistemlerinin yapısı, kurulacağı tesise göre bir ya da birkaç bölgeden oluşabilir.

Bu yüzden sistemin kurulacağı tesiste önceden keşif yapılarak, sistemin kurulacağı alana bağlı olarak bölge şeması oluşturulmalıdır.

Aynı zamanda bu sistemler, diğer güvenlik sistemleri ile birlikte (yangın algılama ve ihbar sistemleri gibi acil durum ve ikaz sistemleri) uyumlu olarak çalışabilmektedir.

Seslendirme ve Acil Anons Sistemleri Standartları

Standartlar; bu sistemlerin yapısı kurulacağı mekanın durumuna ve gereksinimlerine uygun olması açısından farklılık göstermektedir.

Kurulacak olan ses sistemlerinin uzun ömürlü olması, kaliteli ve verimli çalışabilmesi adına; öncelikle kullanılacak ürünlerin kalite ve standartlarının üst seviyede olması gerekmektedir.

Bunun yanında yapılacak olan işçilikte kusursuz olmalıdır. Aynı zamanda bu sistemlerin kontrol ve bakımlarının düzenli periyotlarla yapılması gerekmektedir.

Bu durum bütün zayıf akım sistemleri için hayati önem taşımaktadır.

Kullanım AlanlarıSeslendirme ve Acil Anons

Acil anons ve seslendirme sistemleri; fabrikalarda, çok katlı binalarda, alışveriş merkezleri, ofis binaları, tren istasyonları, sinema, tiyatro, üniversite kampüsleri gibi geniş ve büyük her türlü işletmede yaşanabilecek olan tehlike anlarında acil durum anonslarının yapılarak çalışanların ya da ziyaretçilerin hızlı ve doğru biçimde bilgilendirerek yönlendirilmesini sağlayan sistemlerdir.

Kısacası bu sistemler; seslendirme ve müzik yayınına olanak sağlayan sistemlerdir. Bu sistemler ile acil durumlarda haberleşmenin sağlanması ve bununla birlikte; geri planda müzik dinletilmesi kolaylıkla yapılabilmektedir. Herhangi bir tehlike anında binanın tahliyesi için gerekli olan bu sistemler; aynı zamanda insan hayatının kurtarılmasında da büyük rol oynamaktadır.

Acil durumlarda yani tehlike anlarında insanları uyarmak için kullanılan sistemlerdir. Bundan dolayı acil anons ve seslendirme sistemleri zayıf akım sistemleri içinde önemli bir yere sahiptir.

Bu nedenle Seslendirme ve acil anons sistemlerinde Şanlıurfa’da öncü firma olan Polsan Güvenlik Sistemleri;

yüksek teknolojiye sahip sistemleri tercih ederek üstün kalitede hizmet sunar.

İsteğinize bağlı olarak bu sistemleri tamamen otomatik bir hale getirebilir veya sizin için kurmuş olduğumuz diğer sistemlere entegre edebiliriz.

Teknik ekibimiz özellikle 7 Gün / 24 Saat Servis Hizmeti Sağlamaktadır.

Polsan Güvenlik Sistemleri ile Kontrol Sizde….