Ağ Çözümleri

Ağ Çözümleri

Ağ çözümleri;

İşletmelerin Bilgisayar Ağı Altyapısının Tasarlanması ve Uygulanması, Güvenlik Analizi, Güvenlik Sistemlerinin Kurulumu, Uzak Bölgeler Arasında Ağ Bağlantılarının Kurulması, Yedekli Ağ Altyapılarının Kurulması, Yapısal Kablolama gibi hizmetler vermekteyiz.

Polsan Group, kurumunuzun ihtiyacı olan tüm Ağ çözümlerini profesyonel olarak uygular.

Ağ Çözümleri 

 Ağ güvenliği teknolojileri, ağınızı hırsızlığa, gizli iş bilgilerinin kötüye kullanılmasına, İnternet’ten kaynaklanan virüs ve solucanların kötü amaçlı saldırılarına karşı korur.

Bu yüzden ağ güvenliği kullanmazsanız, yetkisiz sızma, ağın kapanması, hizmet kesintisi, yönetmeliklerle uyumsuzluk ve hatta, yasal işlem riskleriyle karşı karşıya kalırsınız.

Ağ GüvenliğiAğ Çözümleri

  • Dahili ve harici ağ saldırılarına karşı koruma sağlar. Tehditler, işletmenizin dört duvarı içinden ve dışından gelebilir. Etkili bir güvenlik sistemi tüm ağ etkinliğini izleyerek olağandışı davranışı işaretler ve uygun yanıtı verir.
  • Her yerde her zaman tüm iletişimin gizliliğini sağlar.
  • Çalışanlar, ağa evlerinden veya hareket halindeyken, iletişimlerinin gizli ve aynı zamanda koruma altında olacağı güvencesiyle erişebilir.
  • Kullanıcıları ve sistemlerini doğru bir şekilde tanımlayarak bilgilere erişimi denetler.
  • İşletmeler, veri erişimiyle ilgili olarak kendi kurallarını oluşturabilir.
  • Sizi daha güvenilir kılar.

Ağ Bağlantı Tipleri

1. Kablolu Bağlantı:

Kablolu bağlantı, ağdaki cihazların birbirlerine kablo vasıtası ile bağlandıkları yapıdır. Bu bağlantıda kablo uzunluğunun artması iletişim performansını olumsuz etkilemektedir. Bu bağlantı türünde kullanılan kablo türüne göre bağlantı hızında değişiklikler olabilmektedir.

2. Kablosuz Bağlantı:

Kablosuz bağlantı kablolu iletişime alternatif olarak uygulanan RF (Radyo Frekansı) teknolojisini kullanarak havadan bilgi alışverişi yapan esnek bir iletişim şeklidir. Bu bağlantı şeklinde ağdaki cihazlar (bilgisayar, yazıcı, kamera, vs.) birbirleri ile kablosuz cihazlar (Wireless Bridge) ve ekipmanlarla bağlantı oluşturmuşlardır.

Kablolu Ağ ÇözümleriAğ Çözümleri

Polsan Group, küçük , orta , büyük işletmeler ve organizasyonlara kadar uzanan geniş bir yelpazede, tüm yerel ve geniş alan ağlarının tasarımı, geliştirilmesi ve desteği konusunda ileri düzey tecrübeye sahiptir.

İşletmeler ve kurumlar için ihtiyaca  uygun , güvenilir , ekonomik ve sürdürülebilir ağ altyapı ve sistem altyapılarınızı tasarlayıp uygulamalarını sağlıyoruz.

Ağ Güvenliği, herhangi bir kuruluşun önceliği olmalıdır.

Polsan Group Bilişim Teknolojileri olarak, işletmenizin ağ altyapısını saldırılara ve istenmeyen davetsiz misafirlere karşı oluşabilecek riskleri analiz ediyor ve ön görülen tehditleri belirleyerek ağınızın performansını ve güvenliğini artırmak adına çözümler sunuyoruz.

Kablosuz Ağ ÇözümleriAğ Çözümleri

İç ya da dış alanlarınızda yüksek performanslı kablosuz ağ oluşturulması için keşif, tasarım, projelendirme ve uygulama desteği vermekteyiz.

Kablosuz Ağ’ınız BT altyapınızın önemli bir bileşenidir.

İşletmenizin ihtiyaçları için tasarlanmış Kablosuz Ağ çözümleri sunarak; müşterilerimizin kablosuz ağlarını tasarlamalarına, kurmalarına ve aynı zamanda yönetmelerine yardımcı oluyoruz.

Teknolojinin gelişimi, her alanda olduğu gibi kablosuz ağ sistemlerinde de hızlıca ilerlemektedir.

Kablosuz ağa geçmenin kısa ve uzun vadeli yararları; kolaylık, mobilite, verimlilik, kurulum kolaylığı, güvenirlik ve maliyet olarak sayılmaktadır.

Polsan Group olarak; Wi-fi teknolojisindeki gelişmeleri yakından takip ederek;

Verilere yalnızca izin verilen kişilerin kolayca erişip; izinsiz erişimlerin imkansız kılındığı, güvenlik korumalı kablosuz ağları oluşturarak;

Hızlı kurulumlu, düşük maliyetli ve her daim geliştirilmeye yatkın sistemler ile profesyonel çözümler üretiyoruz.

Kablosuz Ağ Nasıl Çalışır?

Kablosuz ağ sistemleri radyo frekansları aracılığı ile çalışırlar. Üstelik çalışma mantığı router modemlerle aynıdır.

Bunun yanında, bu modemler küçük radyo dalgaları üretirler. Wi-Fi standartlarına göre farklı özelliklerde kullanılmaktadır.

  1. Yerel Alan Ağı (Kablosuz Yerel Alan Ağı WLAN); Yüksek frekanslı radyo dalgaları kullanan ve genellikle Internet’e bir erişim noktası içeren iki veya daha fazla aygıt için bir kablosuz dağıtım yöntemidir. WLAN, kullanıcıların ağ bağlantısı sağlarken genellikle ev veya küçük ofis olmak üzere; kapsama alanı çevresinde hareket etmelerini sağlar. WLAN’a başka bir deyişle; yerel ağ kablosuz ağı (LAWN) denir.
  2. Metropolitan Alan Ağları (Wireless Metropolitan Area Networks – WMAN); WMAN Bir şehri kapsayacak şekilde yapılandırılmış iletişim ağlarına veya birbirinden uzak yerlerdeki yerel bilgisayar ağlarının birbirleri ile uydu veya RF iletişimi teknolojileri kullanılarak bağlanmasıyla oluşturulan ağlara kablosuz metropol alan ağları denilmektedir. Kablosuz MAN’lar çok sayıda şubesi bulunan kurum ve büyük şirketler ile; dağınık yerleşime sahip üniversiteler gibi yapılarda yaygın olarak kullanılmaktadır.
  3. Geniş Alan Ağı (Kablosuz Geniş Alan Ağı – WWAN); Tek bir bina veya mülkün ötesinde kablosuz sinyaller gönderen belirli bir ağ türüdür. Bundan dolayı, bir yerel alan ağı veya LAN, bir konut veya ticari mülk içindeki bilgisayarları ve aynı zamanda; diğer donanım parçalarını bağlar. Kablosuz geniş alan ağları ve kablosuz yerel alan ağları, kullandıkları sinyal işleme teknolojisi türlerinde de farklılık gösterir.
  4. Kişisel Alan Ağı (Kablosuz Kişisel Alan Ağı – WPAN); Kullanıcının bağlı aygıtları arasında iletişim kurmak ve aynı zamanda veri aktarmak için; kablosuz iletişim teknolojilerini kullanan bir tür kişisel ağdır. Bireyin cihazlarının tümünü veya çoğunu birbirine bağlamasını ve bununla birlikte; yerel / desteklenen kablosuz iletişim tekniklerinden herhangi birini kullanarak İnternet’e veya yerel bir ağa erişmesini sağlar.

Firmamız, Şanlıurfa’da 7 Gün / 24 Saat Teknik Servis Hizmeti Sağlamaktadır.

Lütfen her konuda bizimle iletişime geçin.