Monitör CCTV

Monitör CCTV

Monitör Şanlıurfa CCTV; bilgisayarın mikro işlemcisinden gönderilen sinyalleri, gözün görebileceği şekilde görüntüye dönüştüren cihazdır.

Yani CPU tarafından işlenilen bilgilerin kullanıcıya iletildiği ortamdır; bir çıkış birimidir.

Monitör Şanlıurfa CCTV EkranıMonitör Şanlıurfa CCTV

Kamera sisteminde, monitör seçimi önemlidir; eğer giriş kapısına yerleştirilecek tek bir kameranın görüntüsü izlenecekse, bu durumda küçük 5,5″ (13,5cm) ile 9″ (22cm) arası ekran ölçüsüne sahip bir monitör yeterli olur.

Eğer 24 saat sürekli olarak kapı kamerasını izlemeyecekseniz, amacınız sadece kapı çaldığında geleni görmekse, evinizdeki televizyonu da monitör olarak kullanabilirsiniz.

Günümüzde televizyonların tümü scart bağlantılı olarak üretilmektedir.

Böylelikle piyasadan rahatlıkla temin edebileceğiniz bir scart fişi yardımıyla kameranızın görüntüsünü televizyonunuzdan izleyebilirsiniz.

Eğer birden fazla kameranız varsa bu durumda öncelikle nasıl izlemek istediğinize karar verip; bu çerçevede monitör seçmeniz gerekiyor.

4 kameralı bir sistem eğer kamera seçici kullanarak izlenecekse ve kameraların bazıları dış ortamda geniş bir alanı izlemek için kullanılıyorsa en az 9″ (22cm), tercihen de 12″ (30cm) monitör kullanmak yerinde olacaktır.

Bir Quad (ekranı dörde bölme) ünitesi kullanıp 4 kameranın görüntüsünü de aynı anda izlemek isterseniz; bu durumda en az 12″ (30cm), tercihen de 17″ (43cm) monitör kullanmalısınız.

8 Kameranız var ve 8 kanal multiplexer kullanacaksınız;

ya iki ayrı monitör kullanacak (12″-17″) ve her bir monitörde 4 kamerayı aynı anda izleyeceksiniz; yada 17″-21″ (54 cm) ebadında bir monitör kullanacak ve 8 kamerayı da aynı anda izleyeceksiniz.

Siyah/Beyaz 9″ yada 12″ bir monitörün fiyatı 37-40 ekran orta sınıf bir renkli televizyondan pahalıdır.

Aynı ölçüdeki bir renkli monitör ise iki misli daha pahalıdır.

Bu durumun sebebi kamera sistemlerinde kullanılan ekipmanların 365 gün 24 saat kesintisiz çalışacak şekilde imal edilmeleridir.

Monitörler böyle ağır şartlar altında çalışabilmeleri için kaliteli malzemeler ile imal edilirler, dolayısıyla maliyetleri sıradan televizyonlarla mukayese edilemez.

Monitör Şanlıurfa CCTV (Güvenlik Kamerası) MonitörüMonitör Şanlıurfa CCTV

Monitör bir güvenlik kamera sisteminin önemli bir bileşenidir ve farklı boyutlarda, tiplerde ve fiyat seçeneklerinde bulunur.

En iyi güvenlik monitörü satın alırken; amaç, sisteme en uygun ve en yüksek çözünürlüğe sahip olmaktır.

Güvenlik monitörü endüstrisi, yüksek çözünürlüklü IP kamera teknolojisindeki gelişme nedeniyle; özellikle son 5 yılda büyük adımlar attı.

Güvenlik monitörü üreticileri, monitörlerin pazar yerindeki güvenlik kameralarının çözünürlüğüne uymasını sağlamak için çıtayı yükseltmeye zorlandı.

Sonuç olarak artık uygun fiyatlı bir fiyata sunulan yüksek çözünürlüklü CCTV monitörleri var!

Kullandığınız monitör, izlemekte olduğunuz kameraların çözünürlüğü ile uyuşmuyorsa; kameranızın gördüklerini görmüyorsunuz ve genel sisteminizin performansını kullanamıyorsunuz demektir.

Bir güvenlik monitörü seçerken, çözünürlük her zaman en önemli özelliktir.

Böyle bir durumda yapmak isteyeceğiniz son şey, videolarınızı kameralarınızın yakaladığından daha düşük çözünürlükte izlemek olacaktır.

Birçok kullanıcı güvenlik sistemi için bir monitöre kullanmamaya karar verdiklerinde, standart bir bilgisayar monitörü seçme eğilimindedir.

Ancak bu seçim, bir yüz, bir plaka numarası veya güvenli hale getirmeye çalıştığınız alanlardaki kişilerin; küçük hareketlerini tanımlama gibi ince detayların atlanmasına neden olur.

Düşük çözünürlüklü bir monitör kullanmak, kamera sisteminizin performansını engeller.

Bununla birlikte yatırımınızdan beklenen faydayı sağlayamamanıza neden olur.

Güvenlik kamera sistemine ucuz bir bilgisayar monitörü takmak en sık yapılan hatalardan biridir.

Daha önce de açıkladığımız gibi, sisteminizin performansından tam olarak yararlanabilmeniz için gerekli çözünürlük sağlanmayacaktır.

Çözünürlük dışında, daha da önemlisi bilgisayar monitörleri, uzun süreli kullanım için tasarlanmamıştır.

Güvenlik monitörleri; bilgisayar monitöründen farklı olarak, tüm yıl boyunca 7/24 açık ve çalışır durumda olmak için tasarlanmıştır.

Böylece, tek bir kaliteli güvenlik monitörünün kullanım ömrü boyunca, 3 bilgisayar monitörü satın alabilirsiniz.

Monitör Şanlıurfa CCTV Güvenlik MonitörleriMonitör Şanlıurfa CCTV

Günümüzün güvenlik monitörleri ihtiyaçlarınızı desteklemek için çeşitli bağlantı seçenekleriyle birlikte gelir.

Çoğu CCTV monitörü VGA, DVI, BNC ve HDMI bağlantıları ile birlikte gelir.

Kolay bağlantı ekipmanları ile monitörün kurulumu çok basittir, çünkü onu doğrudan kayıt cihazına bağlanabilirler.

Bir güvenlik monitörü, bir masaya, rafa veya duvara monte edilebilme yeteneğine sahiptir.

Böylece, monitörünü ihtiyaçlarınızı en iyi şekilde karşılayacak şekilde konumlandırmanız için gereken esnekliğe sahip olabilirsiniz.

Polsan Güvenlik Sistemleri, Birbirinden Kaliteli Geniş Ürün Yelpazesi ile Sizlere Hizmet Vermektedir.

Bizler Polsan Group olarak; Siz değerli müşterilerimize 7 gün / 24 Saat  Teknik Destek Hizmeti Vermekteyiz…