Servis ve Bakım Çözümleri

Anasayfa » Servis ve Bakım Çözümleri

Servis ve Bakım

Servis ve Bakım ÇözümleriServis ve Bakım Çözümleri;

Teknolojik altyapı, artık tüm kurumsal işletmelerin vazgeçilmez bir unsuru haline gelmiştir. Kurumlar teknolojileri, yapılarına entegre ettikten sonra, aslında var olan sürecin küçük bir kısmını tamamlamış oluyorlar.

Asıl süreç, işletme esnasında ortaya çıkıyor. Bu süreçte firmalar, ya bünyelerinde bilgi işlem kadrosu oluşturuyor ya da ‘Sistem Bakım Anlaşması’ ve/veya ‘Outsource Hizmetler’ ile dış kaynak kullanımına yöneliyorlar. ‘Bakım ve Destek Sözleşmeleri’ yaparak, müşterilerimizin bilişim tarafındaki tüm ihtiyaçlarını karşılamaktayız.

Servis ve Bakım Çözümleri;

Sistem odaları, bilgisayarlar, sunucular, yazıcılar, aktif cihazlar ve sisteminizde kullandığınız tüm cihazlarınızın denetim ve kontrollerini yapıyoruz. Aynı zamanda, yerinde veya uzaktan 7/24 teknik destek hizmetleri veriyoruz.

Periyodik bakımlar ve proaktif çalışmalar ile sistem sürekliliğini arttırır.
Mevcut durumunuzu ve geleceğinizi görebilmek adına; düzenlenen raporlar ve yapacağımız karşılıklı toplantılar ile bilişim tarafındaki ihtiyaçları belirler ve yön verir.

Servis ve Bakım Çözümleri 
Kurumsal Bakım Anlaşması Nedir? 

Bakım Anlaşması, yapılan anlaşmaya göre, günün her saatinde veya mesai saatleri içerisinde, Bilgisayar Donanımı, Yazılım, Network Bilgisayar Çevre Birimleri ile ilgili herhangi bir sorun meydana geldiğinde veya herhangi bir sorun meydana gelmemesi için, sisteme müdahale edilip, sorunların giderilmesi, gereken önlemlerin alınması hizmetlerin genelini  kapsar.

Kurumsal Bakım Anlaşması Yaptırmanın Avantajı Nedir? 

Anlaşmalı müşterilerimiz en öncelikli müşterilerimizdir. Telefon, Uzak Masaüstü Bağlantısı ve Yerinde Servis hizmetlerimizden; sorunu en hızlı çözebilecek olan yöntem tercih edilir. Bununla birlikte müşteri sorunları anında giderilmektedir. Müşterilerimiz, donanımları bozulduğu için, iş kaybına uğramazlar. Verilerinin yedekleri her zaman alınır. Teknolojik gelişmelerden anında haberdar olurlar. Ek hiçbir ücret ödemezler. Diğer donanım ürünlerini aldıklarında çok özel ödeme koşulları ve ıskontolar sağlanır. 

Kurumsal Bakım Anlaşmasına Nasıl Başlanır? 

Öncelikle bir ön görüşme ile müşteri talepleri dinlenir. Sonrasında müşteri temsilcilerimiz, mühendislerimizle beraber, işletmeyi analiz eder ve yapılabilecek hizmetler hakkında bilgi verirler.  Takip eden süreçte bir sözleşme hazırlanır. Onaylanması durumunda, firmanın büyüklüğüne göre 3-10 kişilik bir ekip, işletme bilgisayarlarında toplu bir çalışma gerçekleştirir. Bununla birlikte; eksiklikler belirlenmektedir. Ayrıca yedekler alınarak ilk bakım yapılmaktadır. Firmanın teknik yapısı, eksiklikler, geliştirmeler hakkında bir rapor hazırlanarak şirket yönetimine sunulmaktadır. Bu tarihten itibaren de her türlü sorunda hızlı ve yerinde destek sağlanmaktadır.

Servis ve Bakım Çözümleri Teknik Servis Hizmetleri 

Polsan Group, bilişim teknolojileri alanında ihtiyaç duyulan teknik servis hizmetlerini müşteri istek ve memnuniyetini ön planda tutarak, en kısa sürede, kaliteli, verimli ve planlı bir biçimde sağlamaktadır.

Müşterilerimiz, herhangi bir teknik sorun ile karşılaştıklarında telefonla veya e-mail ile ulaştıkları takdirde uzman teknik servis personelimiz o anda veya sorunun karşılaşıldığı yere giderek hizmet ve desteklerini sunmaktadır. 

Bakım anlaşmalı müşterilerimizin, uzman teknik servis personelimiz tarafından haftalık periyodik olarak bakımları yapılmakta, sorunları giderilmektedir. Diğer günlerde çıkabilecek arızalar ile ilgili ise; arıza kaydının saatinden itibaren 24 saat içerisinde yerinde teknik destek verilmektedir.

Dış Kaynak (OutSource) Bilgi İşlem Desteği 

Bilgisayar ve bilgisayar sistemleri şüphesiz hayatımızın vazgeçilmezleri arasında yer almaktadır. Günümüzde Ticari İşletmeler ve Kamu Kurumları işlerinin önemli bir kısmını bilgisayarlar üzerinden gerçekleştirmektedir. 

İş planlamasının yapılması, bilgi ve veri transferi, iletişim, ürün tanıtım ve pazarlama gibi bir çok faaliyeti bilgisayarlar yardımıyla yapmaktayız. 

Fakat tüm bu işleyişin devamı ve mevcut yapının korunması için bilgisayarların doğru kullanımı ve çıkan arıza ya da aksaklıkların hızlı bir şekilde giderilmesi gerekmektedir.

Bir çok kurum ve şirket mevcut bilgisayar donanımları ve networklerinin yönetimi için kendi bünyesinde bilgi işlem departmanları oluşturmuş bu departmanlarda teknik personel barındırmaktadır.

Bu uygulama kurum ya da işletmedeki işlerin sağlıklı bir şekilde devamını, bilgisayar donanımları ve networkün kısmen sağlıklı işliyor olmasını sağlasa da yüksek maliyetli bir çözümdür. Çünkü bir bilgi işlem personelinin hızla değişen teknolojiyi anı anına takip etmesi neredeyse imkansızdır.

Teknoloji hızla gelişirken yeni ürünler piyasaya sürülmektedir.

Piyasaya çıkan bu yeni ürünler ile birlikte; bilgi işlem personelinin eğitim alma ihtiyacıda ortaya çıkmaktadır. Bir personelin eğitim alması; kurum ve işletmeler için hem maliyet hem de zaman kaybına yol açmaktadır. 

Zaman içinde kurum ve işletmeler bu uygulamanın maliyetli bir uygulama olduğunun farkına varmış ve içeride bulunan bilgi işlem personeli sayısını düşürerek bir takım konularda profesyonel firmalardan çözüm almayı tercih etmiştir. 

Ücretli çalışan bir personelin aylık ücreti haricinde birçok giderinin olduğu göz önünde bulundurulmalıdır.

Yol ücreti, sosyal güvencenin sağlanması; aylık ve mesai ücretleri, izin ve kıdem ücretleri gibi bir çok maliyet söz konusudur.

Üstelik herhangi bir nedenle işten ayrılan ya da çıkarılan personelin yerine; tekrardan aynı uzmanlık düzeyinde bir personelin bulunması ciddi bir insan kaynakları çalışmasını gerektirecektir. 

Tüm bunların yerine profesyonel bir firmadan OutSource personel kiralayabilirsiniz. Herhangi bir sorun karşısında işletmeden sorunun giderilmesini talep edebilirsiniz.

Bunun yanında memnun kalmadığınız takdirde sözleşmenizi fesh edebilirsiniz. Bununla birlikte; ihtiyaçlarına cevap veren başka bir destek hizmetini anında alabilirsiniz.

Teknolojik bir altyapı, artık tüm kurumsal işletmelerin vazgeçilmez bir unsuru haline gelmiştir. Kurumlar teknolojileri, yapılarına entegre ettikten sonra, aslında var olan sürecin küçük bir kısmını tamamlamış oluyorlar.

Asıl süreç, işletme esnasında ortaya çıkıyor. Bu süreçte firmalar, ya bünyelerinde bilgi işlem kadrosu oluşturuyor ya da ‘Sistem Bakım Anlaşması’ ve/veya ‘Outsource Hizmetler’ ile dış kaynak kullanımına yöneliyorlar. ‘Bakım ve Destek Sözleşmeleri’ yaparak, müşterilerimizin bilişim tarafındaki tüm ihtiyaçlarını karşılamaktayız.

Sistem odaları, bilgisayarlar, sunucular, yazıcılar, aktif cihazlar ve sisteminizde kullandığınız tüm cihazlarınızın denetim ve kontrollerini yapıyoruz.
Periyodik bakımlar ve proaktif çalışmalar ile sistem sürekliliğini arttırıyoruz.
Mevcut durumunuzu ve geleceğinizi görebilmek adına düzenlenen raporlar ve yapacağımız karşılıklı toplantılar ile bilişim tarafındaki ihtiyaçları belirliyoruz.

Yerinden veya uzaktan 7/24 destek hizmetleri veriyoruz.