Akıllı Ev Sistemleri

Akıllı Ev Sistemleri

Akıllı Ev Sistemleri ve Bina Otomasyon Sistemleri Nedir?

Akıllı Ev Sistemleri ve Bina Otomasyon Sistemleri denildiği zaman, öncelikle akla ilk olarak gelmesi gereken; ev ya da bina içinde yer alan otomasyon sistemleridir.

Son dönemlerde teknolojinin gelişmesi ve her geçen gün daha da ileriye gitmesinden dolayı, akıllı ev sistemleri de oldukça gelişmiş durumdadır.

Akıllı ev sistemleri tabi ki tek başına yeterli olan bir sistem değildir. Bunun yanında sistemin çalışmasını sağlayan ve etkin rol oynayan parçaları vardır.

Bunlar; güvenlik, enerji, ısı ve aydınlatmadır. Bu parçaları birleştirdiğimiz zaman daha verimli ve sistematik çalışmaktadır.

Akıllı Ev Sistemleri ve  Bina Otomasyon Sistemleri Nasıl Çalışır?

Akıllı ev sistemleri; aynı zamanda ev otomasyonu ile çalışan sistemlerdir.

Aydınlatma, ısıtma, enerji ve güvenlik sistemlerinin çalışması üzerine kurulan sistemler; Kullanıcıların oluşturdukları prensiplere bağlı olarak otomatik olarak çalışmaktadır.

Bu sistemler otomatik olarak çalışabilme yeteneğine sahipken; Akıllı telefonlarda bulunan uygulamalar sayesinde manuel olarak da kumanda edilebilmektedir.

Sistemler belli başlı uyaranları algılayarak program doğrultusunda çalışmaktadır.

İlgili alanlara yerleştirilen sensörler doğrultusunda hareket sağlayabilen ve bu sensörlerden aktarılmış olan verilerin işlenmesi sayesinde; Ortam sıcaklığını ayarlayabilmekte, bununla birlikte su taşması ve yangın gibi acil durumlarda da otomasyon sistemlerini kullanarak kişilere haber vermektedir.

Üstelik bütün bunlara ek olarak; Kapıların kilitlenmesi, kombinin ayarlanması hatta prizde unutulan herhangi bir ev aletinin bağlı olduğu prize giden enerjinin kesilmesi gibi işlemlere, cep telefonları ile artık dışarıda olsanız bile anında müdahale edebilirsiniz.

İnternet bağlantısı kullanılarak evdeki her şeye kolaylıkla müdahale edilebilmektedir.

Bina otomasyon sistemleri; Fabrikalarda, lüks villalarda, otellerde, alışveriş merkezlerinde, stadyumlarda, yüksek modern yapılarda, evlerde, plazalarda ve hastaneler gibi büyük endüstriyel tesislerde, tesislerin yapılarına bağlı olarak;

Bina soğutma ve havalandırma sistemleri, ısıtma sistemleri, aydınlatma sistemleri, jeneratör, Vav sistemleri ve otopark CO gaz izleme sistemleri gibi birbirinden farklı elektromekanik sistemlerin tek bir koldan kontrol edilerek, raporlama yapılmasını sağlayan sistemler bütünüdür.

Akıllı Ev Sistemleri ve Bina Otomasyon Sistemleri Kullanım Alanı Nedir?Akıllı Ev Sistemleri

Artık günümüzde teknolojinin hızlı bir şekilde ilerlemesi ve her geçen gün daha da ileriye gitmesi akıllı ev ve bina otomasyon sistemlerinin de kendini daha da geliştirmesini sağlamaktadır. Bu sistemler insan hayatını ve bunun yanında iş gücünü oldukça kolaylaştıran sistemlerdir.

Yeni binaların hemen hemen hepsinde bulunan bu sistemler; Hayatımızın olmazsa olmazları arasında ilk sıralarda yerini almaktadır.

Akıllı Ev Sistemleri ve Bina Otomasyon Sistemleri

Üstelik bu sistemler sayesinde insanlar evlerine ve işyerlerine gitmeden; Uzaktan da güvenlik kameraları sayesinde, ev veya işyerlerini kolaylıkla izleyebilmektedirler.

Bu sistemlerin bilgisayar ve cep telefonlarından yüklenen uygulamalar sayesinde kontrol edilmesi büyük avantajlar sağlamaktadır.

Sonuçta hırsızlık ya da yaşanabilecek herhangi bir sorun ile ilgili olarak; Ön müdahale yapılabilmesini kolaylaştıran sistemler, artık günümüzde yoğun olarak tercih edilmektedir.

Entegre Bina OtomasyonuAkıllı Ev Sistemleri

Evinizde yer alan her türlü kontrol cihazlarınıza; mobil cihazınızdan (her yerden) kolaylıkla ulaşmanızı sağlayan bir sistemdir.

Örnek vermek gerekirse; Bu sistem ile evinizdeki ışıkları, ısıtma – soğutma sistemlerini ve ev aletlerinizi kontrolünüz altında tutmanızı; Aynı zamanda onlara hâkim olmanızı sağlamaktadır.

Entegre Bina Yönetim Sistemleri; Özellikle enerji verimliliği ve kaynak kullanımı konularında, büyük kazançların elde edildiği, güvenliğin ön plana çıktığı, yaşam ve hatta çalışma alanlarında bile reddedilmez bir konforun oluşturulmasını sağlamaktadır.

İşte tam bu noktada Polsan Group,  deneyimli kadrosu ile Şanlıurfa akıllı ev sistemleri ve entegre bina konusunda optimum çözümler sunmaktadır.

Firmamız, Şanlıurfa’da 7 Gün / 24 Saat Servis Hizmeti Sağlamaktadır.

Polsan Güvenlik Sistemleri ile Kontrol Sizde….